Policia arreston në Bërnjak dhe e ndalon për 48 orë, serbin Sreçko Sofronijeviq - ja detajet

Aktuale

Policia arreston në Bërnjak dhe e ndalon për 48 orë, serbin Sreçko Sofronijeviq - ja detajet

Më: 13 prill 2024 Në ora: 15:22

Policia e Kosovës ka arrestuar sot serbin, Sreçko Sofronijeviq.

Rastin e ka konfirmuar Komandanti i Policisë për rajonin e Mitrovicësë së veriut, Veton Elshani.

Arrestimi i tij është bërë në Bërnjak, dhe të njëjtit i është caktuar masë ndalimi prej 48 orësh.

Sofronijeviq ishte në kërkim nga autoritetet e Kosovës, si pjesëmarrës në përplasjet e serbëve kundër aksionit të Policisë së Kosovës në parandalimin e mallrave kontrabandë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat