“BIA serbe është e pamëshirshme, madje edhe ndaj serbëve”

Aktuale

“BIA serbe është e pamëshirshme, madje edhe ndaj serbëve”

Më: 17 prill 2024 Në ora: 22:30
Enver Dugolli

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Dugolli e ka quajtur hakmarrje tipike të Vuçiqit bllokimin e autbosuëve kosovarë në kufijtë e Serbisë.

Sipas tij, ka ende qytetarë kosovarë që po merren në pyetje nga BIA serbe.

Dogolli ka kërkuar nga qytetarët kosovarë që ta evitojnë kalimin nëpër Serbi.

 “BIA serbe është e pamëshirshme ndaj qytetarëve, madje edhe serbë të cilët nuk janë nënë urdhrat dhe në shërbimin e tyre”, ka thënë Dugolli, duke shtuar se mentaliteti i shtetit serb ndaj qytetarëve të Kosovës nuk ka ndryshuar.

“Atyre ju pengon ekzistenca e shqiptarëve në Kosovë”, ka thënë Dugolli. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat