Përfundon takimi i Lajçakut me Petkoviqin

Aktuale

Përfundon takimi i Lajçakut me Petkoviqin

Më: 18 prill 2024 Në ora: 12:08
Foto nga vendi i ngjarjes

Ka përfunduar takimi në Bruksel në mes të dërguarit të posaçëm të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak me kryenegociatorin e Serbisë, Petar Petkoviq, raporton N1.

Ata janë takuar sot në Bruksel, për të diskutuar për një zgjidhje për çështjen e dinarit.

Më pas, Lajçaku pritet të takohet edhe me kryenegociatorin nga Kosova, Besnik Bislimin.

Më vonë, pritet të ketë edhe një takim trepalësh.

Ky është takimi i tretë në mes të kryenegociatorëve, dhe i katërti në mes të delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë, lidhur me përpjekjet për zgjidhjen e çështjes, që lidhet me transferimin e mjeteve financiare nga Serbia për qytetarët serbë në Kosovë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat