Regjistrimi i popullsisë, ASK-ja mban konferencë

Aktuale

Regjistrimi i popullsisë, ASK-ja mban konferencë

Më: 22 prill 2024 Në ora: 08:05
Ilustrim

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka paraparë sot një konferencë për media.

Ata në këtë konferencë do të tregojnë për ecurinë e Regjistrimit të Popullsisë, Ekonomive Familjare dhe Banesave në Kosovë.

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) mban konferencë për medie, lidhur me ecurinë e procesit të Regjistrimit të Popullsisë, Ekonomive Familjare dhe Banesave në Kosovë.

Përndryshe, regjistrimi i popullsisë ka filluar më 5 prill të këtij muaji, dhe do të zgjasë deri më 17 maj.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat