Hovenier: SHBA-ja mbetet e vendosur për të mbështetur KFOR-in

Aktuale

Hovenier: SHBA-ja mbetet e vendosur për të mbështetur KFOR-in

Më: 15 maj 2024 Në ora: 17:02
Jeffrey Hovenier

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, është shprehur i kënaqur që ka marrë pjesë në takimin e sotëm të ambasadorëve dhe të 28 shefave të misioneve bashkë me komandantin e KFOR-it, Ozkan Ulutas.

Kështu ka shkruar ai në një postimi në rrjetin social Facebook.

Ai ka deklaruar se ShBA-ja mbetet e vendosur për të mbështetur KFOR-it.

“Kjo për të garantuar lirinë e lëvizjes, një mjedis të sigurt, për të promovuar sigurinë dhe stabilitetin në Kosovë dhe rajon”, ka thënë Hovenier.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat