Pas aksionit në veri, reagon ministri Sveçla

Aktuale

Pas aksionit në veri, reagon ministri Sveçla

Nga: A.SH Më: 20 maj 2024 Në ora: 17:35
Xhelal Sveçla

Policia ka zhvilluar një aksion në veri të Kosovës duke mbyllur kasafortën e Bankës Kursimore të Postës së Serbisë dhe pesë filiale të tjera të saj në katër komunat në veri të Kosovës, që banohen me shumicë serbe.

Pas këtij veprimi ka raguar ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla. Ai ka thënë se sundimi i ligjit është zotimi ynë që jemi zotuar në vazhdimësi.

Postimi në Facebook:

Me qëllim të vendosjes së ligjshmërisë, pas komunikimit dhe kërkesës së institucioneve relevante dhe autorizimit të prokurorit, Policia e Kosovës në bashkëpunim me Administratën Tatimore të Kosovës, në katër komunat në veri të Kosovës ka realizuar sot operacionin e kontrollit dhe mbylljes së 6 njësive të të ashtuquajturës Bankë Postare e Kursimeve (Banka Postanske Stedionica) si institucion i jashtëligjshëm financiar i Serbisë në Republikën e Kosovës.

Sundimi i rendit dhe ligjit, shërbimi ndaj të gjithë qytetarëve pa asnjë dallim do të vazhdojë të jetë qëllimi ynë për të cilin jemi zotuar në vazhdimësi.

Përgëzoj të gjitha institucionet për bashkëpunimin dhe suksesin e treguar.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat