Mblidhen katër komisione parlamentare

Aktuale

Mblidhen katër komisione parlamentare

Më: 21 maj 2024 Në ora: 08:04
Foto ilustrim

Sot është paraparë që të mblidhen katër komisione parlamentare.

Komisioni Hetimor Parlamentar lidhur me nivelin e menaxhimit të marrëdhënies së punës të anëtarëve të Shërbimit të Jashtëm dhe zyrtarëve të Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës,  do të diskutojë sot rreth angazhimit të ekspertëve.

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti do ta shqyrtojë sot raportin vjetor të Autoritetit Rregullator për Shërbimet e Ujit (ARRU) për vitin për vitin 2023.

Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturё, Rini dhe Sport sot do të shqyrtojë  Projektligjin për rininë, si dhe atë për sport.

Ndërkaq, Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike e shqyrton sot raportin vjetor të performancës së Zyrës Kombëtare të Auditimit për vitin 2023, ku e ftuar është edhe auditorja e Përgjithshme, Vlora Spanca.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat