Kujtimet e qershorit ‘99: Kur ushtarët e KFOR-it hynë në Mitrovicë

Aktuale

Kujtimet e qershorit ‘99: Kur ushtarët e KFOR-it hynë në Mitrovicë

Më: 11 qershor 2024 Në ora: 12:15
Foto ilustrim

Njëzet e pesë vjet më parë, në Kosovë hynë trupat paqeruajtëse të NATO-s.

Shumë qytetarë dolën në rrugë për t’i takuar, me gjithë faktin se në shumë qytete kishte tensione ndëretnike.

Fatmir Kelmendi dhe shoku i tij, Bashkim Hasani, ishin ndër të parët që dolën në rrugë për t’i takuar ushtarët francezë të KFOR-it, të cilët arritën në Mitrovicë më 17 qershor 1999.

Nga ajo ditë, jeta për Fatmirin dhe Bashkimin mori kah tjetër.

Video:

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat