Mrika dhe Arianit Nikqi kthehen në Kosovë - Bota Sot
Mrika dhe Arianit Nikqi kthehen në Kosovë

Alpinizem

Mrika dhe Arianit Nikqi kthehen në Kosovë

Më: 12 korrik 2019 Në ora: 06:59
Mrika dhe Arianit Nikqi

Mrika Nikqi dhe babai i saj, Arianiti, kanë përfunduar me sukses ekspeditat Everest, Denali, Aconcagua dhe Elbrus në kontinentet e Amerikës Jugore dhe Veriore, Azi dhe Evropë për një kohë rekorde.

Mrika dhe Arianiti sot kthehen në Kosovë pas disa muajve që kaluan për realizimin e këtyre ekspeditave.

Me këtë rast, Federata Bjeshkatare Alpiniste e Kosovës mban konferencë. 

Pas konferencës organizohet kokteji në oborrin e Mullirit të Haxhi Zekës në Pejë, duke filluar nga ora 22:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat