Skulptura e Hitlerit “Afërdita”, rikthehet në muzeun e Linzit - Bota Sot
Skulptura e Hitlerit “Afërdita”, rikthehet në muzeun e Linzit

Art

E martë, 23 tetor 2018

Skulptura e Hitlerit “Afërdita”, rikthehet në muzeun e Linzit

Më: 25 prill 2017 Në ora: 20:46
Skulptura e Hitlerit "Afërdita”

Në muzeun e qytetit të Linzit të Austrisë, ku Adolf Hitleri kaloi disa vite të jetës së tij, përsëri do të ekspozohet skulptura e Hitlerit të quajtur “Afërdita”.

Skulptura e Hitlerit është e punuar në bronz dhe ishte sjell në Linc nga Vilhelm Vandsnajder më 1942, si një dhuratë personale nga Fyhreri, i cili donte ta kthejë këtë qytet në kryeqytetin kulturor të Rajhut të Tretë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test