Arben Fetahu - personalitet dhe shembulli më i mirë për vitin 2020!

Basketboll

Arben Fetahu - personalitet dhe shembulli më i mirë për vitin 2020!

Nga: Kemajl Goca Më: 31 dhjetor 2020 Në ora: 17:32
Arben Fetahu - personalitet dhe shembulli më i mirë për vitin 2020!

Arben Fetahu - personalitet dhe shembulli më i mirë për vitin 2020! Një personalitet që pak flet por më shumë vepron në momentet e duhura, ai është presidenti i Federatës së Basketbollit të Kosovës, Arben Fetahu.

E para, Fetahu mori edhe një vlerësim të fuqishëm nga FIBA, duke ia besuar organizimin edhe të një ngjarje tjetër në muajin shkurt të vitit 2021, në kryeqytetin e Kosovës, parakualifikueset për Kampionatin Botëror 2023 (meshkujt). 

Kjo është edhe një fitore për komunitetin e basketbollit dhe në tërësi të shtetit të Kosovës. 

E dyta, themelohet Liga Unike në basketboll Shqipëri-Kosovë, që pritet të startojë në pranverë nëse lejohen që të zhvillohen sportet me dorë në shtetin shqiptar. 

E treta, nga federatat kolektive, si futbolli, hendbolli, volejbolli dhe shumica e federatave tjera, që ende nuk i kanë mbajtur kuvendet zgjedhore, Fetahu mori guximin dhe shpalli zgjedhjet me 3 dhjetor për president të FBK-së, kuvend që u mbajt me 18 dhjetor në Prishtinë.

Kjo e bën personalitet dhe shembullin më të mirë për vitin 2020, se si sakrifikohet  vetja.

Fetahu edhe pse e kishte mandatin deri në vitin 2021, vendosi ta sprovojë veten para kuvendarëve dhe e mori edhe një mandat katërvjeçar, nuk pati asnjë kundërkandidat, krejt si rrjedhojë e punës së tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat