Golden Eagle Ylli shumë i fortë për Bashkimin

Basketboll

Golden Eagle Ylli shumë i fortë për Bashkimin

Nga: K.Goca Më: 21 janar 2021 Në ora: 18:49
Golden Eagle Ylli shumë i fortë për Bashkimin

Golden Eagle Ylli nga Theranda ka shënuar fitore të madhe me rezultat 96:73 (25:19, 21:28, 23:16, 27:10) ndaj Bashkimit nga Prizreni. 

Në dy çerekët e fundit vendasit treguan lojë shumë më të mirë dhe arritën edhe deri të fitorja. 

Basketbollisti Mitchell Wilbekin realizon 25 pikë, i ndihmuar nga Samir Zekiqi 23, që janë me të merituarit për fitoren e ekipit të tij. Endrit Hysenagolli shënon 24 pikë por nuk i ndihmuan ekipit prizrenas që ta shmang humbjen.

Pas javës së 16-të në Superligën e Kosovës, Bashkimi mban vendin e pestë me 24 pikë, ka dy me pak se Ylli një pozitë më lart.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat