Penza me lehtësi e mposhti Trepçën

Basketboll

Penza me lehtësi e mposhti Trepçën

Nga: K.G. Më: 27 shkurt 2021 Në ora: 19:46
Basketbollistja Valbona Bytyqi me 21 pikë, më efikasja

Penza nga Peja ka shënuat fitore shumë të rëndësishme në kuadër të javës së 15-të të EBC Ligës së Kosovës në basketboll.

Vashat pejane e mposhtën me rezultat 77:61 (25:21, 16.14, 17:14, 19:12) Trepçën. 

Basketbollistja Valbona Bytyqi me 21 pikë e Gabrielle Cooper me 20, ishin më efikaset të Penza, dhe Allison Johnson me 20 e Alma Muzliukaj ne 18 pikë, shënuan më së shumti pikë te Trepça. 

Penza është në vend të 4-të me 24 pikë dhe Trepça në fund me 16.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat