Rahoveci përfundon në vend të tretë në Ligën Unike

Basketboll

Rahoveci përfundon në vend të tretë në Ligën Unike

Nga: K.G. Më: 14 prill 2021 Në ora: 17:51
Rahoveci përfundon në vend të tretë në Ligën Unike

Rahoveci fiton ndeshjen për vend të tretë me rezultat 81:74 (25:21, 16:19, 22.17, 18.17) ndaj Goga Basket nga Durrësi, në ndeshjen e Ligës Unike Kosovë - Shqipëri. 

Basketbollisti Marvin Jones është më efikasi, me 25 pikë dhe më i merituari për fitoren e Rahovecit. 

Miliq Bllagojeviq dhe Endrit Hysenagolli me 22 pikë përkatësisht 20, shënuan më së shumti për Goga Basket.

Ndeshja në përgjithësi u karakterizua me rivalitet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat