SHBA e deklasojnë Iranin

Basketboll

SHBA e deklasojnë Iranin

Më: 28 korrik 2021 Në ora: 12:50
SHBA e deklasojnë Iranin

Shtetet e Bashkuara të Amerikes në basketboll i janë rikthyer fitoreve në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”.

SHBA-të në ndeshjen e parë pësuan humbje nga Kombëtarja e Francës, por në duelin e dytë ndaj Iranit arritën fitore të thellë.

Rezultati i çerekëve, SHBA – Iran: (28-12), (32-18), (22-13), (38-23).

Basketbollistët më të mirë për SH.B.A-të ishin, Devin Booker me (16pk, 4kc, 1ast) dhe Lillard (22pk, 2kc, 5ast).

Tek Irani shkëlqyen, Haddadi (14pk, 7kc, 1ast) dhe Jamshidi (14pk, 2kc, 3ast).

Rezultati përfundimtar, SHBA 120:66 Iran.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat