Nesër hidhet shorti për Kosovën A

Basketboll

Nesër hidhet shorti për Kosovën A

Më: 19 gusht 2021 Në ora: 13:16
Nesër hidhet shorti për Kosovën A

Nesër hidhet shorti për Kosovën A!

Më 20 Gusht (nesër) në Gjermani do të hidhet shorti për rrethin e parë parakualifikues të FIBA Eurobasket 2025, ku do të mësohen edhe kundërshtarët e Kosovës A në konkurrencën e meshkujve.

Në short do të jetë i pranishëm Drejtori i Përfaqësueseve të Kosovës, Granit Rugova.

Shorti do të hidhet nga ora 11:45, ku Dardanët do të mësojnë kundërshtarët me të cilët do të ballafaqohet.

Pas hedhjes së shortit do të bëhen të ditura edhe datat se kur do të luan Kosova A te meshkujt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat