Barcelona e fortë për Bayernin

Basketboll

Barcelona e fortë për Bayernin

Më: 9 tetor 2021 Në ora: 15:54
Barcelona e fortë për Bayernin

Janë luajtur takimet e raundit të dytë të Euroleague në basketboll për meshkuj.

Kampionët në fuqi të Anadolu Efes pësuan humbjen e dytë radhazi, duke u mundur 100-96 në fushën e tyre nga CSKA Moskë.

Kjo është humbja e dytë për turqit, që ende nuk kanë asnjë fitore në këtë edicion. Në krye të renditjes, me 2 fitore, ndodhen Barcelona, Olympiacos, Armani Milano, Villeurbanne, Monaco e Zenit.

Spikat fitorja e katalanase, 80-72 në fushën e Bayern Mynih, ndërsa Real Madrid u mund 74-68 në Athinë nga Olympiacos.

Euroleague – Raundi i dytë

Zalgiris Kaunas – Zenit st.Petersburg, 64-70

Panathinaikos – Fenerbahce, 91-87

Maccabi Tel Aviv – Crvena Zvezda, 63-75

Bayern Mynih – Barcelona, 72-80

Unics Kazan – Monaco, 80-88

Anadolu Efes – CSKA Moskë, 96-100

Alba Berlin – Vuilleurbanne, 67-71

Olympiacos – Real Madrid, 74-68

Baskonia Gasteiz – Armani Milano, 64-78

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat