Prishtina rrëzon Partizanin, në finalen e madhe

Basketboll

Prishtina rrëzon Partizanin, në finalen e madhe

Më: 13 tetor 2021 Në ora: 18:31
Prishtina rrëzon Partizanin

Prishtina e ka mundur Partizanin 73:76 (19:24, 22:18, 9:19, 23:15), për tu kualifikuar në finalen e Superkupës Mbarëkombëtare në konkurrencën e femrave.

Skuadra prishtinase e nisi ndeshjen më mirë, duke qenë në epërsi në çerekun e parë, ku më e larta ishte dhjetë pikë, 12:22, ndërsa kjo pjesë përfundon 19:24.

Partizani u kundërpërgjigj menjëherë në periudhën e dytë, duke përmbysur rezultatin në 25:24. Skuadra nga Tirana e nisi më mirë periudhën e dytë, duke pasur epërsi 40:31, por përgjigja e Prishtinës nuk vonoi dhe me një seri të suksesshme e përmbyll pjesën e parë 41:42.

Vashat prishtinase vazhduan me lojë të mirë edhe në periodën e tretë, duke ngritur epërsinë, ku më e larta ishte 48:61, ndërsa rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 50:61.

Prishtina në 10 minutat e fundit ishte në epërsi deri në 15 pikë, por skuadra nga Tirana nuk u dorëzua dhe afroi rezultatin në 73:75, kurse Prishtina triumfoi 73:76.

Prishtina në finale do të përballet me fituesin e ndeshjes Flamurtari-Penza, që zhvillohet nga ora 19:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat