Dritëro Sefaja pranohet në “Programin Ndërkombëtar

Basketboll

Dritëro Sefaja pranohet në “Programin Ndërkombëtar

Më: 15 tetor 2021 Në ora: 18:42
Dritëro Sefaja pranohet në “Programin Ndërkombëtar

Trajneri i basketbollit, Dritëro Sefaja, është pranuar në “Programin Ndërkombëtar të Certifikimit të Pasurimit të Trajnerëve (ICECP)”.

Programi është projekt i Komitetit Olimpik dhe Paralimpik të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në bashkëpunim me Solidaritetin Olimpik dhe Universitetin Delaëare, derisa ka për qëllim zgjerimin e nivelit të lartë të përgatitjeve përmes programit të ICECP.

Sefaja ishte përzgjedhur nga Bordi Ekzekutiv i KOK-ut, pas aplikimeve që kishin bërë federatat në KOK.

Dritëro është ndihmëstrajner i Kombëtares A të basketbollit, trajner i Kombëtares U-16, derisa gjatë karrierës së tij ka vijuar edhe seminare të ndryshme ndërkombëtare.

Programi që nis muajin e ardhshëm, ka tetë module, ndërsa për shkak të pandemisë Covid 19, ligjëratat parashihet do të vijohen online.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat