Dy supersfida çelin sezonin e ri sportiv

Basketboll

Dy supersfida çelin sezonin e ri sportiv

Më: 19 tetor 2021 Në ora: 14:22
Dy supersfida çelin sezonin e ri sportiv

Pas 4 muajsh pushim, do të rinisë NBA, kampionati më i bukur i basketbollit në botë.

Në orët e para të mëngjesit të së mërkurës do të luhen dy takimet e para të sezonit sportiv 2021-2022.

Sezoni i ri nis me dy supersfida, teksa në parket do të zbresin 4 nga ekipet pretendente për titull. Takimi i parë është ai mes kampionëve në fuqi të Milwaukee e Brooklyn (ora 01:30), që do të pasohet nga sfida mes Lakers dhe Golden State (ora 04:00).

Katër skuadra me ambicie këtë sezon dhe ku çdo rezultat është i mundshëm. Ndërsa mëngjesin e së enjtes do të luhen 11 ndeshje, duke bërë kështu që NBA të hyjë në rrjedhën e zakonshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat