Gjithçka gati për edicionin e ri

Basketboll

Gjithçka gati për edicionin e ri

Më: 19 tetor 2021 Në ora: 15:28
Gjithçka gati për edicionin e ri

Me 2 përballje zyrtare, sonte do të nis sezoni i 75-të në basketbollin profesionist amerikan.

Skuadra e Milluokit do të fillojë mbrojtjen e titullit në sfidën me Bruklin Netsin, një nga favoritët kryesor për kurorën e NBA-s, në sezonin e ri.

Ndërkohë në sfidën e dytë, do të luajnë dy skuadrat kampione në 4 vitet e fundit. Los Anxhelos Lejkers, kampion nga viti 2020, në terrenin e vet do të përballet me kampionin e vitit 2018, skuadrën e Golden Stejtit.

Kujtojmë se sezoni i rregullt do të përfundojë më 10 prill, pas së cilës nis turneu “PLAY IN” me skuadrat nga pozita e 7 deri te ajo e 10-të në të dy Konferencat. Ndërkohë garat e Play OFF-it, nisin më 16 prill të vitit 2022.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat