Miami merr kreun e renditjes

Basketboll

Miami merr kreun e renditjes

Më: 19 nëntor 2021 Në ora: 11:51
Miami merr kreun e renditjes

Skuadra e Golden Stejtit vijon të kryesojë renditjen e Konferencës së Perëndimit dhe të NBA-së. Së fundit “Uarriors” fituan 104-89 në fushën e Klivlendit, në të cilën u regjistrua edhe një tjetër ndeshje magjike e Stefon Kerrit që mbylli takimin me 40 pikë.

Zhgënjen skuadra e Los Anxhelos Klipers, që u mund 120-108 nga Memfisi. Poll XHorxh realizoi 23 pikë për miqtë, por që s’mjaftuan, ndërsa për Memfisi u dallua Morant me 28 pikë.

Fiton edhe ekipi I Juta Xhazz, që mundi 119-103 skuadrën e Torontos, sfidë ku diferencën e bënë lojtarët e stolit, të cilët shënuan 47 pikë.

Majami merr kreun e renditjes në Lindje, pas fitores 112-97 ndaj Uashington, dy ekipe që këtë sezon janë pretendente. Beal realizoi 30 pikë për Uashington, por që mbetën për statistikë, ndërsa te Majami u dallua Batler me 32 pikë.

NBA – Rezultatet

Klivlendi – Golden Stejt 89-104

Majami – Uashington, 112-97

Memfis – L.A. Klipers, 120-108

Minesota – San Antonio, 115-90

Denver – Filadelfia, 89-103

Juta Xhaz – Toronto, 119-103

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat