NBA dënoi Chicagon dhe Miamin

Basketboll

NBA dënoi Chicagon dhe Miamin

Më: 2 dhjetor 2021 Në ora: 15:25
NBA dënoi Chicagon dhe Miamin

Drejtuesit e NBA-së, mbyllën hetimet për transferimet e dyshimta dhe dënuan skuadrat e Chicago Bulls dhe Miami Heat, të cilave do tu merret e drejta e zgjedhjes në DRAFT-in e ardhshëm të NBA-s.

Transferimi i Lonzo Boll nga New Orleans  te Chicago dhe Kajll Lauri-t nga Toronto te Miami, janë mbyllur vetëm disa minuta, pasi që ka filluar merkatoja në NBA.

Kjo sipas drejtuesve të NBA-së, ka dhënë sinjale se palët janë marë vesh para se të nis zyrtarisht afati i bisedmeve dhe transferimeve të basketbollistëve.

Vitin e kaluar, Millwauke arriti marrëveshje të parakohshme me Bogdanoviqin, të cilën më vonë, drejtuesit e NBA-s, e shfuqizuan dhe Milwauke e dënua me gjobë të lartë, në të holla.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat