Tirana pas vazhdimeve mposht Teutën

Basketboll

Tirana pas vazhdimeve mposht Teutën

Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 21:49
Tirana pas vazhdimeve mposht Teutën

Tirana pas vazhdimeve ka shënuar fitore ndaj Teutës me rezultat 72:79 (13:24, 22:10, 15:10, 15:20, 7:14), në xhiron e pestë të Ligës Unike.

Fillimi i ndeshjes ishte i barabartë deri tek rezultati 12:12, por më pas tiranasit hyjnë në një seri prej 0:10, për të kaluar në epërsi 12:22, ndërsa çereku i parë përfundon me rezultat 13:24. Por, skuadra durrësake u rikthye shpejt në lojë, për të barazuar shifrat në 28:28, e më pas ishte një lojë e baraspeshuar, ku pjesa e parë përfundon 35:34.

Në periodën e tretë durrësakët ishin në një epërsi të lehtë dhe u karakterizua me pak pikë të shënuara, ndërsa shifrat në semafor pas 30 minutash ishin 50:45.

Në çerekun e fundit ishin tiranasit ata që kishin epërsinë, deri në momentet e fundit, kur Ndreca me një trepikësh barazon shifrat në 65:65, sa përfundoi koha e rregullt. E, në vazhdime, Tirana ishte më e mirë 7:14, duke triumfuar me rezultat 72:79.

Tashmë të dy skuadrat kanë nga tri fitore dhe dy humbje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat