Giannis nuk mjafton

Basketboll

Giannis nuk mjafton

Më: 9 janar 2022 Në ora: 12:58
Giannis nuk mjafton

Giannis Antetokounmpo realizoi 43 pikë e 12 rebound sot për skuadrën e Milwaukee, por që nuk mjaftuan për të fituar. Bucks u mundën 114-106 nga Charlotte, për të cilën u dallua Rozier me 28 pikë.

Humbet edhe Phoenix, që u ndal 123-100 në fushën e tij nga Miami. Hero me 33 pikë ishte lider në parket për miqtë, duke i bërë të pavlefshme 26 pikët e Booker për vendasit.

Zhgënjen edhe skuadra e Utah Jazz, që u mund 125-113 nga Indiana. Mitchell realizoi 33 pikë për miqtë, por që mbetën për statistikë. Për Indiana u dallua Sabonis me 42 pikë.

Fitorja e tetë radhazi për Memphis, që falë 26 pikëve të Jackson mundi 123-108 Clippers.

NBA – Rezultatet e sotme

Clippers – Memphis, 108-123

Charlotte – Milwaukee, 114-106

Detroit – Orlando, 97-92

Indiana – Utah Jazz, 125-113

Boston – New York, 99-75

Phoenix – Miami, 100-123

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat