Favoritët presin fitore

Basketboll

Favoritët presin fitore

Më: 21 janar 2022 Në ora: 11:34
Favoritët presin fitore

Në xhiron e 12-të në Superligën e Femrave, skuadrat favorite presin fitore, të paktën janë favoritë në letër.

Në takimin e parë do të përballen Kastrioti, që ka 11 humbje në 11 ndeshje të zhvilluara dhe Bashkimi, që ka shtatë fitore dhe katër humbje. Skuadra prizrenase shihet favorite në këtë përballje.

Të shtunën, kampionia e Kosovës, Penza do të ndeshet me Vëllaznimin e Gjakovës. Vashat pejane kanë nëntë fitore dhe dy humbje, ndërsa ato kuqezi tri fitore dhe tetë humbje.

Liderja aktuale, Prishtina, që numëron 11 fitore në 11 përballje të zhvilluara, do të sfidohet nga Trepça. Skuadra mitrovicase ka tri fitore dhe tetë humbje.

Superliga e Femrave - Java 12

E premte

12:00 Kastrioti - Bashkimi

E shtunë

14:00 Penza - Vëllaznimi

14:00 Prishtina – Trepça

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat