Fitojnë Real Madrid dhe Milano

Basketboll

Fitojnë Real Madrid dhe Milano

Më: 22 janar 2022 Në ora: 12:13
Fitojnë Real Madrid dhe Milano

Pas disa raundesh të cunguara më në fund Euroleague i është rikthyre normalitetit, teksa janë luajtur të gjitha ndeshjet e raundit të 22-të.

Skuadra e Barcelonës është mundur 70-64 në Rusi nga Unics Kazan (L.Brown 22 pikë) dhe tashmë ndan kreun me Real Madrid. Skuadra “merengues” fitoi 89-74 ndaj gjermanëve të Alba Berlin (Heurtel 17 pikë).

Në vendin e tretë ngjitet ekipi italian i Armani Milano, që mposhti në Moskë skuadrën vendase të CSKA, me rezultatin 67-57. Fitojnë edhe kampionët në fuqi të Anadolu Efes, që triumfuan në sekondat e fundit 82-81 ndaj Panathinaikos.

Euroleague – Raundi i 22-të

Unics Kazan – Barcelona, 70-64

Zenit st.Petersburg – Monaco, 77-86

Fenerbahce – Zalgiris Kaunas, 73-67

Alba Berlin – Real Madrid, 74-89

Maccabi Tel Aviv – Olympiacos, 84-69

CSKA Moskë – Armani Milano, 57-67

Anadolu Efes – Panathinaikos, 82-81

Baskonia Gasteiz – Bayern Mynih, 77-84

Villeurbanne – Crvena Zvezda, 69-67

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat