Fitore e rëndësishme e prishtinasve ndaj prizrenasve

Basketboll

Fitore e rëndësishme e prishtinasve ndaj prizrenasve

Më: 23 janar 2022 Në ora: 19:30
Fitore e rëndësishme e prishtinasve ndaj prizrenasve

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në udhëtim me rezultat 62:81 (20:24, 17:17, 18:18, 7:21), në kuadër të javës së 17-të të Art Motion Superligës së Kosovës në basketboll.

Çereku i parë ishte mjaft i baraspeshuar, ku asnjëra skuadër nuk arrinte të shkëputej në epërsi, duke e bërë ndeshjen e barabartë, por me pesë pikë në fund, Prishtina e fitoi këtë pjesë 20:24. Edhe periudha e dytë ishte tërësisht e barabartë, që përfundoi 17:17, ndërsa skuadrat shkuan në pushim me rezultat 37:41, ku u veçua Alban Veseli me 16 pikë, duke qenë i saktë në tetë tentime.

Edhe perioda e tretë ishte tërësisht e barabartë në Prizren, pa arritur shkëputjen e madhe dhe përfundoi 18:18, ndërsa rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 55:59. Dallimi i madh dhe vendimtar u bë në dhjetë minutat e fundit. Në këtë pjesë shkëlqyen prishtinasit, duke qenë efikas në sulm dhe me mbrojtje të mirë, triumfuan me rezultat 62:81.

Te Bashkimi u dalluan Alban Veseli me 19 pikë e dhjetë kërcime dhe Valon Bunjaku me 17 pikë, kurse te Sigal Prishtina u dalluan Dachon Burke me 18 pikë e gjashtë kërcime dhe Jetmir Zeqiri me 19 pikë dhe shtatë kërcime.

Bashkimi ka tetë fitore e nëntë humbje, kurse Sigal Prishtina ka nëntë fitore dhe tetë humbje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat