Qendra amerikane i bashkohet Bashkimit

Basketboll

Qendra amerikane i bashkohet Bashkimit

Nga: K.G. Më: 28 janar 2022 Në ora: 22:11
Qendra amerikane i bashkohet Bashkimit

Bashkimi nga Prizreni konfirmon edhe një përforcim për vazhdim tl kampionatit në elitën e basketbollit të Kosovës.

Përforcohen me John Florveus, i cili është i gjatë 211 centimetra. 

“Qendra amerikane, John Florveus, është përforcimi më i ri i Bashkimit. 31 vjeçari me përvojë do të jetë përgjegjës për sigurinë nën kosh të skuadrës sonë.

Florveus ka karrierë rreth 9 vjeçare në skuadra të ndryshme evropiane si në Rumani🇷🇴, Gjermani🇩🇪, Gjeorgji🇬🇪, Greqi🇬🇷, Sllovaki🇸🇰, Slloveni🇸🇮, Francë🇫🇷, Portugali🇵🇹 dhe Spanjë🇪🇸.

Florveus pritet të debutojë me ngjyrat portokall e zi qysh nesër në ndeshjen që do ta zhvillojmë si mysafir përballë Rahovecit”, njofton KB Bashkimi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat