Vëllaznimi nuk njeh humbje

Basketboll

Vëllaznimi nuk njeh humbje

Më: 12 mars 2022 Në ora: 23:05
Vëllaznimi nuk njeh humbje

Vëllaznimi vazhdon me fitore në Ligën e Parë të meshkujve, duke marshuar me hapa të sigurt drejt elitës së basketbollit. Skuadra kuqezi ka mundur AS Prishtinën me shifrat 92:55 (37:8, 18:21, 18:10, 19:16). Kjo ishte fitorja e 15-të për skuadrën nga Gjakova nga po aq ndeshje të zhvilluara, duke qenë skuadra e vetme pa humbje, kurse prishtinasit kanë pesë fitore e dhjetë humbje.

Fitore shumë të vlefshme ka shënuar Vushtrria në udhëtim ndaj Istogut me rezultat 64:70 (6:17, 23:16, 18:14, 17:23). Vushtrriasit tani ndodhen në vendin e dytë me dhjetë fitore e pesë humbje, ndërsa istogasit janë në vendin e tretë me nëntë fitore e gjashtë humbje.

Takimi mes skuadrave prishtinase Marigona Hill Prishtina-Prishtina e Re përfundoi 87:112 (16:34, 21:24, 17:36, 33:18). Marigona Hill numëron katër fitore e 11 humbje, ndërsa Prishtina e Re nëntë fitore e gjashtë humbje.

Happy Dukagjini ka shënuar fitore ndaj Feronikelit me rezultat 86:75 (17:21, 17:12, 30:19, 22:23).

Klinasit kanë gjashtë fitore e nëntë humbje, kurse skuadra nga Drenasi ka një fitore e 14 humbje.

Në ndeshjen e fundit, New Basket ka shënuar fitore ndaj Boreas me rezultat 113:90 (19:18, 38:22, 28:23, 28:27). Prizrenasit regjistruan fitoren e nëntë ndërsa kanë edhe gjashtë humbje, ndërsa pejanët kanë shtatë fitore e tetë humbje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat