Ylli mposht Bashkimin në Prizren

Basketboll

Ylli mposht Bashkimin në Prizren

Më: 19 mars 2022 Në ora: 22:37
Ylli mposht Bashkimin në Prizren

Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 66:80 (15:23, 19:18, 12:16, 20:23), në xhiron e 23-të të Art Motion Superligës së Kosovës në basketboll.

Ylli e nisi ndeshjen mjaft mirë me një seri prej 2:11, e më pas shkon në epërsi prej dhjetë pikësh, 6:16, kurse epërsinë më të lartë e kishte 11:23, ndërsa çereku i parë përfundon 15:23. Therandasit në periudhën e dytë arritën epërsi deri në 13 pikë, 20:33, por vendasit nuk u dorëzuan duke ngushtuar shifrat, kurse pjesa e parë përfundon 34:41.

Prizrenasit vazhduan me lojë të mirë, duke ngushtuar rezultatin në katër pikë, 37:41, megjithatë, më pas mysafirët sërish kontrolluan lojën, duke mos lejuar shkrirjen e epërsisë, ndërsa rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 46:57. Vendasit dhanë maksimumin në dhjetë minutat e fundit, megjithatë, rikthimi i madh nuk ndodhi dhe Golden Eagle Ylli triumfoi me rezultat 66:80.

Te Bashkimi u dalluan Terrence Thompson me 16 pikë e 12 kërcime dhe John Florveus me 19 pikë e shtatë kërcime, kurse te Golden Eagle Ylli u dalluan Mikaile Tmusiq me 23 pikë e gjashtë kërcime, Henrik Sirko me 15 pikë e nëntë asistime dhe Dajuan Graf me 11 pikë e 12 kërcime.

Bashkimi ka nëntë fitore e 14 humbje, kurse Ylli ka 17 fitore e pesë humbje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat