Miami tregon forcën

Basketboll

Miami tregon forcën

Më: 5 maj 2022 Në ora: 13:43
Miami tregon forcën

Në Perëndim, Phoenix udhëheq 2-0 serinë e gjysmëfinaleve play off ndaj Dallas, duke fituar sot 129-109. Ndeshje e dominuar nga skuadra vendase, që i shfrytëzoi në maksimum dy sfidat në fushën e saj. Booker me 30 pikë e Chris Paul me 28 pikë bënë diferencën në parket për Suns, ndërsa për Dallas u dallua Doncic me 35 pikë, por që s’mjaftuan për të efituar humbjen.

Po 2-0 udhëheq serinë e ndeshjeve gjysmëfinale edhe Miami Heat, që në Lindje mposhti sot 119-103 Philadelphia. Skuadra nga Florida i fitoi të dyja sfidat në fushën e saj. Në këtë përballje të dytë, për skuadrën vendase u dalluan Adebayo me 23 pikë e Butler me 22, duke i bërë të pavlefshme 34 pikët e Maxey për Philadelphia, ku vijon të mungojë Embiid, i dëmtuar.

Konferenca e Lindjes-Gjysmëfinale play off

Miami – Philadelphia, 119-103 (2-0)

Boston – Milwaukee, (1-1)

Konferenca e Perëndimit-Gjysmëfinale play off

Phoenix – Dallas, 129-109 (2-0)

Memphis – Golden State, (1-1).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat