Miami dhe Phoenix - fitore bindëse

Basketboll

Miami dhe Phoenix - fitore bindëse

Më: 11 maj 2022 Në ora: 14:09
Miami dhe Phoenix - fitore bindëse

Miami mposhti sot 120-85 Philadelphia në gjysmëfinalen e pestë play off në Konferencën e Lindjes, duke udhëhequr 3-2 serinë e takimeve mes tyre. Ndeshje pa histori, komanduar e fituar me meritë nga skuadra e Miami, ku u dallua Butler me 23 pikë. Për Miami, 7 lojtarë realizuan mbi 10 pikë, ndërsa te Philadelphia sot mungoi lojtari lider.

Në Konferencën e Perëndimit, ekipi i Phoenix Suns mposhti pa probleme 110-85 Dallas, sfidë në sensik unik, komanduar nga skuadra vendase, që udhëheq 30-2 serinë e ndeshjeve. Booker me 20 pikë e Ayton me 20 bënë diferencën në parket për Suns, duke i bërë të pavlefshme 28 pikët e 11 rebound të Luka Doncic për Maverics.

Konferenca e Lindjes-Gjysmëfinale play off

Miami – Philadelphia, 120-85 (3-2)

Boston – Milwaukee, (2-2)

Konferenca e Perëndimit-Gjysmëfinale play off

Phoenix – Dallas, 110-85 (3-2)

Memphis – Golden State, (1-3)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat