Boston dhuron spektakël

Basketboll

Boston dhuron spektakël

Më: 20 maj 2022 Në ora: 11:38
Boston dhuron spektakël

Boston Seltiks shënoi fitore me rezultat 127-101 ndaj Majami Hit, në sfidën e dytë të play off të vlefshme për finalen e Konferencës së Lindjes, duke barazuar shifrat në 1-1 për sa i përket fitoreve. Ndryshe nga përballja e parë, kjo e fundit u dominua nga miqtë, që fituan me meritë në fushën e Majamit.

Tatum realizoi 27 pikë, mbështetur edhe nga Braun me 24 pikë e Smart me 24 pikë e 12 asist, një trio që bëri diferencën në parket. Të rëndësishme në këtë fitore ishin edhe 37 pikët që erdhën nga lojtarët e stolit për Boston.

Majami zhgënjeu, duke mos shfrytëzuar ashtu si duhet faktorin fushë.

Batler realizoi 29 pikë, duke qenë edhe pikëshënuesi më i mirë i ndeshjes, por i pambështetur nga pjesa tjetër e skuadrës. Dy sfidat e radhës do të luhen në fushën e Boston.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat