Boston rikthen goditjen

Basketboll

Boston rikthen goditjen

Më: 24 maj 2022 Në ora: 14:12
Boston rikthen goditjen

Boston Seltiks kanë fituar ndeshjen e katërt të serisë finale në Konferencën e Lindjes kundër Majami Hit.

Seltiks-i kanë marrë një fitore të lehtë, me rezultatin 102:82 përballë skuadrës së Majami Hit. Xhejson Tatum ishte i pandalshëm në këtë ndeshje, duke shënuar plot 31 pikë për fitoren e Seltiks-it. Pikë dyshifrore regjistruan edhe R. Uilliams, D. Uajt dhe Xh. Braun.

Në radhët e Majamit, më i dalluari ishte Dankan Robinson me 23 pikë, kurse nga pesëshja e parë askush nuk shënoi pikë dyshifrore.

Me fitoren e Bostonit, seria finale e Konferencës në Lindje, shkon tashmë në 2:2, ndërsa skuadra më e mirë nga shtatë ndeshje,  shkon më tutje në finalen e madh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat