FBK me Komision të Veteranëve

Basketboll

FBK me Komision të Veteranëve

Më: 21 qershor 2022 Në ora: 15:26
FBK me Komision të Veteranëve

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) më 21.06.2022 ka marr vendim që të formojë Komisionin e Veteranëve/eve të Basketbollit, i cili do të merret me organizimin e aktiviteteve të veteranëve (meshkuj/femra) në kuadër të FBK-së.

Federata e Basketbollit e Kosovës në kuadër të Planit Strategjik 2021-2025 e ka përfshirjen e gjithë komunitetit të basketbollit në aktivitetet e saj, andaj formimi i Komisionit të Veteranëve është një nga objektivat për realizimin e këtij qëllimi.

Komisioni i Veteranëve përbëhet nga emra të mëdhenj të basketbollit në vendin tonë në të dyja konkurrencat.

Përbërja e Komisionit të Veteranëve të FBK-së:

1. Naim Hajrizi

2. Resmije Juniku

3. Ibrahim Karabeg

4. Shkumbin Kumnova

5. Agron Berisha

6. Teuta Abdullahu

7. Dardan Kasapolli

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat