Vdes ish-basketbollisti i NBA

Basketboll

Vdes ish-basketbollisti i NBA

Më: 21 qershor 2022 Në ora: 17:52
Vdes ish-basketbollisti i NBA

Në moshën 25 vjeçare ka vdekur basketbollisti i NBA, amerikani Caleb Swanigan.

Lajmi është konfirmuar sot për mediat amerikane.

Caleb ka luajtur për disa skuadra të njohura të NBA si; Sacramento dhe Portland.

Lajmin dhe ngushëllimet për familjen dhe të afërmet e lojtari e dha  Purdue Mens Basketball.

Basketbollisti është konsideruar si një gjeni, ndërkaq shkaqet e vdekjes ende nuk janë bërë të njohura.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat