Dardan Berisha shpreson fitore në Danimarkë

Basketboll

Dardan Berisha shpreson fitore në Danimarkë

Më: 23 qershor 2022 Në ora: 18:36
Dardan Berisha shpreson fitore në Danimarkë

Përfaqësuesja A e Meshkujve ka filluar tash e disa ditë përgatitjet për ndeshjen me Danimarkën, që do të zhvillohet më 30 qershor. 

Kapiteni i Kosovës, Dardan Berisha ka thënë se është një ndeshje e vështirë, por që do të luftojnë deri në fund për fitore.

"Do të jetë një ndeshje shumë e vështirë, por ne do të udhëtojmë të motivuar. Dihet përgjegjësia dhe nderi kur e përfaqëson Kosovën. Udhëtojmë për të marrë një rezultat sa më të mirë, por kuptohet nuk do të jetë lehtë. Danimarka do të jetë vendase dhe do ta ketë përkrahjen e publikut”, është shprehur Berisha për faqen zyrtare të Federatës së Basketbollit të Kosovës.

Kapiteni Berisha shpreson se, edhe në këtë ndeshje do ta kenë përkrahjen e “Dardanëve” që janë në Danimarkë dhe gjithandej. Krahas privilegjit si kapiten ky epitet është edhe përgjegjësi: “Është edhe privilegj edhe përgjegjësi shumë e madhe, ëndërr për secilin lojtar është përfaqësimi i shtetit të tij. 

Me krenari e barti shiritin e kapitenit dhe shpresojmë që do ta mbajë edhe për disa kohë dhe në fund ta dorëzojë në duar të sigurta".

Kosova ndeshjen ndaj Danimarkës e zhvillon më 30 qershor si mysafire. Në ndeshjen e parë “Dardanët” kishin arritur të fitonin me rezultat 78:73, ndeshje e cila u zhvillua në Pallatin e Rinisë në Prishtinë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat