Djali i ikonës së NBA-së

Basketboll

Djali i ikonës së NBA-së

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 12:39
Shareef O’Neal

Shareef O’Neal, djali i ikonës së NBA-së, Shaquille O’Neal, nuk u përzgjodh në “draft” të një ditë më parë edhe pse ishte regjistruar e shpresonte shumë.

Gjithsesi, 22-vjecarit i ka buzëqeshur fati një ditë më pas.

Ai ka arritur një marrëveshje me skuadrën e Lakers për të luajtur në Summer League (Liga e Verës), duke patur kështu mundësi të vërë në dukje aftësitë e tij. Me Lakers ka luajtur edhe babai i tij, duke u shpallur kampion në NBA.

Gjatë 3 viteve të fundit te skuadra universitare e LSU, lojtari ka patur probleme në zemër dhe në këmbë, duke mos qenë rregullisht në fushë.

Ai e mbylli cme 2.9 pikë dhe 2.1 rebound për ndeshje, pa shkëlqyer shumë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat