Kosova ndeshet me Andorrën

Basketboll

Kosova ndeshet me Andorrën

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 11:21
Kosova

Kosova ndeshet me Andorrën!

Kosova A te femrat, pas humbjes nga Malta, sot zhvillon ndeshjen e dytë në Kampionatin Evropian për Shtete të Vogla në Qipro.

Vashat e Kosovës nga ora 15:00 do të përballen me Andorrën. Dardanet në sfidën e parë nga Malta, 61:68, kurse Andorra është mundur nga Norvegjia me rezultat të lartë 95:36.

Kampionati Evropian do të vazhdojë deri më 3 Korrik.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat