Kosova përballet me Qipron

Basketboll

Kosova përballet me Qipron

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 11:12
Kosova

Kosova A te femrat sot do të ketë ndeshjen e tretë në Kampionatin Evropian për Shtete të Vogla në Qipro.

Vashat e Kosovës do të përballen me Qipron nga ora 15:30.

Dardanet kanë një fitore, ndaj Andorrës dhe një humbje nga Malta, kurse Qipro ka zhvilluar vetëm një ndeshje, duke mundur Norvegjinë 81:62.

Ndeshja transmetohet në YouTube në faqen zyrtare të FIBA-s apo në uebsajtin për Kampionatin Evropian për Shtete të Vogla.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat