Përquku, asistuesja më e mirë

Basketboll

Përquku, asistuesja më e mirë

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 12:12
Përquku, asistuesja më e mirë

Kapitenia e Kosovës, Arbnore Përquku njihet për asistimet e saj gjatë ndeshjeve.

Kështu ndodhi edhe në Kampionatin Evropian për Shtete të Vogla në Qipro.

Përquku ishte asistuesja më e mirë në këtë Evropian. Basketbollistja e trofeshme kosovare kishte 24 asistime për katër ndeshje, apo gjashtë asistime për ndeshje.

Në vend të dytë ishte Veatriki Akathiotou e Qipros me 5.5 për ndeshje, kurse e treta Astera Tuhina me 5.3 për ndeshje. ‎

Në përgjithësi, Arbnorja kishte 7.8 pikë për ndeshje, 3.5 kërcime dhe gjashtë asistime.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat