NBA merr vendimin për të pavaksinuarit për sezonin e ri

Basketboll

NBA merr vendimin për të pavaksinuarit për sezonin e ri

Më: 29 korrik 2022 Në ora: 12:34
NBA merr vendimin për të pavaksinuarit për sezonin e ri

Ndryshe nga një vit më parë, ku vaksinimi ishte i detyrueshëm për të luajtur në NBA, sezonin e ri 2022-2023 kjo masë do të hiqet.

Lajmin e konfirmojnë mediat amerikane, që thonë se vendimi për të qenë i vaksinuar për të luajtur nuk do të jetë në fuqi sezonin e ri.

Pavarësisht kësaj, beteja ndaj pandemisë do të vijojë dhe masat anti-Covid janë ende në fuqi si te skuadrat ashtu dhe në stadiumet. Kështu, të gjithë basktebollistët do të përditësohen në lidhje me rregullat e reja, vaksinat dhe gjithçka që është e nevojshme për të evituar problemet shëndetësore.

Ndërsa detyrimi për të qenë i vaksinuar nuk është më. Vjet, kjo situatë krijoi mjaft probleme, pasi disa basketbollistë nuk dëshironin të kryenin vaksinën anti-Covid, duke mos luajtur në mjaft takime. Sportistët, sezonin e ri do të vazhdojnë të kryejnë teste periodike, sidomos të pavaksinuarit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat