Merr vendimin për të ardhmen

Basketboll

Merr vendimin për të ardhmen

Më: 2 gusht 2022 Në ora: 11:11
Merr vendimin për të ardhmen

LeBron Xhejms ka ende edhe një vit kontratë me skuadrën e Los Anxhelos Lejkers dhe, sipas mediave amerikane, ai do ta respektojë atë. Madje “king Xhejms” është i lumtur në Los Anxhelos, ku do të vijojë të qëndrojë e të jetojë edhe më pas.

Sipas mediave, ai mund të largohet nga Lejkers vetëm në vitin 2024, kur djali i tij i madh Broni do të mund të zgjidhet në “draft” dhe të ketë mundësi të luajë në NBA.

LeBron edhe verën e ardhshme mund të rinovojë me një vit kontratën me Lejkersin, duke qenë se ka të drejtën e opsionit të lojtarit. Në rast se ndodh kjo, pas një viti, ai do të arkëtojë 46.7 milionë dollarë nga kontrata e re.

Rregullat e reja të NBA-së nuk lejojnë lojtarët mbi 38 vjeç, moshë që mbush Xhejms në dhjetor, të firmosin kontrata më shumë se 2-vjeçare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat