E papritura në NBA!

Basketboll

E papritura në NBA!

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 12:17
E papritura në NBA!

Të gjithë basketbollistët që nuk kanë kryer vaksinën anti-Covid nuk do të kenë mundësi të luajnë ndeshjet e tyre në Toronto (Kanada).

Kjo, për shkak të ligjeve që ekzistojnë në këtë shtet, që nuk lejon hyrjen e personave të pavaksinuar.

NBA, këtë sezon të ri 2022-2023 e ka hequr vaksinimin e detyrueshëm, por në Kanada (luan ekipi i Toronto Raptors) funksionojnë të tjera ligje. Duke qenë një shtet tjetër, NBA nuk mund të ndërhyjë, por ka njoftuar të gjitha klubet për këtë detaj.

Gjithsesi, kjo s’ka për të qenë një problem i madh, pasi 97% e basketbollistëve kanë kryer vaksinën anti-Covid.

Një vit më parë, vaksinimi ishte i detyrueshëm, ndërsa këtë vit jo. Gjithsesi, personat e pavaksinuar do të testohen më shpesh se të tjerët.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat