Statistikat e xhiros së dytë të Prince Caffe Superligës

Basketboll

Statistikat e xhiros së dytë të Prince Caffe Superligës

Më: 20 shtator 2022 Në ora: 16:31
Statistikat e xhiros së dytë të Prince Caffe Superligës

Në fundjavë u zhvillua xhiroja e dytë e Prince Caffe Superligës së Kosovës në basketboll.

Efikasitetin më të lartë pas dy ndeshjeve e ka Trepça (189), ndërsa pasohet nga Rahoveci (185).

Vreshtarët janë në vendin e parë, sa i përket pikëve të shënuara, me 88.5 për ndeshje, pejanët të dytët me 85 dhe mitrovicasit me 82.

Trepça e ka mbrojtjen më të fortë në dy përballjet me 129 pikë të pranuara, kurse Ponte Prizreni ka pranuar ka pranuar më shumë, 183.

Vëllaznimi është në vendin e parë sa i përket kërcimeve me 49.5, ku dallohet Damonte Dodd, kurse Bashkimi është i dyti me 45 për ndeshje, kurse Rahoveci i treti me 43.5.

Sa i përket asistimeve, Ponte Prizreni kryeson me 17.5 për ndeshje, duke u pasuar nga Rahoveci me 17 dhe Peja me 16.

Kuqezinjtë nga Gjakova janë në vendin e parë, edhe sa i përket bllokadave, ku sërish dallohet Dodd. Vëllaznimi ka 6.5 për ndeshje, kurse Vreshtarët janë në pozitën e dytë me katër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat