Golden State të fortë për Clippers

Basketboll

Golden State të fortë për Clippers

Më: 24 nëntor 2022 Në ora: 08:35
Steph Curry

Golden State Warriors kanë marrë një fitore të thellë ndaj Clippers.

Ndeshja mes Golden State Warriors dhe Los Angeles Clippers ka përfunduar me rezultatin 107:124, në favor të GSW.

Më i miri te skuadra e GSW ishte Andrew Wiggins, me 31 pikë të shënuara.

Mirë bëri edhe Steph Curry me 22 pikë. Klay Thompson shtoi 18 pikë.

Te Clippers, Marcus Morris shënoi 19 pikë, Terance Mann 17, Norman Powell 17 e Reggie Jackson 11, por s’ishin mjaftueshëm.

GSW po vazhdon të tregojë paraqitje të mira dhe po ruan kësisoj epitetin e favoritit për fundin e sezonit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat