LeBron - një përbindësh

Basketboll

LeBron - një përbindësh

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 12:12
LeBron - një përbindësh

Humbja e tretë radhazi për Dallas, që sot u mundën 105-100 në fushën e Toronto, në një ndehsje të ekuilibruar. Anunoby e VanVleet realizuan nga 26 pikë secili për ekipin kanadez. Fiton edhe ekipi i Houston, që falë 28 pikëve të Green mundi 118-105 Oklahoma.

Ndeshje magjike për LeBron James, që realizoi 39 pikë e 11 rebound në fitoren spektakolare që Lakers arritën ndaj San Antonio me shifrat 145-138. Kjo bëhet edhe sfida me më shumë pikë e këtij sezoni.

Phoenix ruan kreun e renditjes në Konferencën e Perëndimit, pas fitores “in extremis” ndaj rivalëve të Utah Jazz me shifrat 113-112. Të gjithë titullarët e Suns realizuan mbi 10 pikë, ku u dalluan Ayton me 29 pikë e 21 rebound si dhe Booker me 27 pikë e 11 rebound.

NBA – Rezultatet e sotme

Toronto – Dallas, 105-100

Houston – Oklahoma, 118-105

San Antonio – Lakers, 138-145

Phoenix – Utah Jazz, 113-112

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat