Leksion kampionëve

Basketboll

Leksion kampionëve

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 12:53
Leksion kampionëve

Luka Doncic leksion kampionëve të Golden State, fitojnë Clippers e New York!

Tri ndeshje të luajtura sot në NBA. Ekipi kampion i Golden State u mund 116-113 nga Dallas, në një ndeshje me shumë rivalitet dhe emocione deri në fundin e saj. Stephen Curry realizoi 32 pikë për kampionët, por që s’mjaftuan për të evituar humbjen.

Në kahun tjetër, Luka Doncic realizoi një “triple double”, me 41 pikë 12 rebound e 12 asist.

Skuadra e Clippers, falë 32 pikëve të Poëell dhe 24 të Jackson, mposhti 118-112 Portland, ndeshje e hapur deri në fund. Për Portland u dallua Grant me 32 pikë, por që mbetën për statistikë.

Fitore të thellë korri New York, që mundi 140-110 Detroit. Randle me 36 pikë ishte lider në fushë për nju-jorkezët në këtë sfidë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat