Tetë ngjyra bëhen bashkë...

Basketboll

Tetë ngjyra bëhen bashkë...

Më: 5 dhjetor 2022 Në ora: 12:18
Tetë ngjyra bëhen bashkë...

Logo e Superkupës!

Superkupa e Kosovës në basketboll do të zhvillohet nga 7 deri më 11 dhjetor në Prishtinë.

Para kësaj ngjarje është zbuluar edhe logo e Superkupës nga organizatorët e eventit.

Superkupa do të organizohet nga KB Sigal Prishtina në bashkëpunim me Federatën e Basketbollit të Kosovës.

Duke ditur rëndësinë që kanë ngjyrat dhe ndikimin në emocionet, kjo logo përqendron frymën e saj dhe i jep një hapësirë të rëndësishme lojës me ngjyra.

Tetë ngjyra bëhen bashkë për të formësuar një figurë, atë të kupës, si kurorëzim i fitores së një loje, e po ashtu përzierja e ngjyrave formëson figurën e një topi të basketbollit, i cili është i vendosur sipër.

Secila prej ngjyrave përfaqëson një ekip që do të jetë pjesë e Superkupës së Kosovës.

Filozofia e këtij artit vendos në pah përzierjen e ngjyrave për të krijuar një figurë të përsosur, e cila karakterizohet nga fuqia e ndjeshmërisë dhe shpalos përpara një botë plot emocione,

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat